Upravená chlazená TV kamera
Upravená chlazená TV kamera PDF Tisk Email
seznam článků
Upravená chlazená TV kamera
Aktualizace 4.9.
Aktualizace 8.9.
Všechny strany

Po tom, co jsem prozkoumal stránky astrokolegy MP z astro fóra, zejména tuto, rozhodl jsem se také si upravit citlivou ČB TV kameru (ČB proto, že jednak je citlivější než barevná verze a druhak proto, že kamera má pixely jen o málo menší než Canon 350D, takže pro barevné snímky je ČB verze s barevnými filtry je z hlediska rozlišení detailů lepší).

Rozhodl jsem se pro variantu s vlastním zdrojem -8V, aby to bylo nejjistější a vyhnul jsem se tak případnému dalšímu budoucímu laborování, předělávání desek...

Zde je pár zábavných fotek ze stavby (pro šťouravé - těch pár klasických odporů je tam proto, že mi z GM nějak "zapomněli" poslat objednané SMD, tak jsem musel využít šuplíkových zásob - jet přes půl Prahy pro odpory za několik Kč nebo si je nechávat poslat za asi 180Kč se mi nezdá jako nejrozumnější nápad :-)):

 

 

 

A detail snímače obrazu:

 

Po sestavení a ověření funkčnosti jsem se rozhodl přidělat chlazení peltierovým článkem. Coby chladič posloužil procesorový chladič ze starého PC a chladící "prst" vyrobil Martin Kimr. Pro zdar celé operace bylo třeba vypájet snímač, vložit chladič a snímač zapájet zpět. Vzhledem k tomu, že snímač má malou rozteč vývodů, tak jsem nemohl použít odpájecí hrot a musel jsem snímač opatrně vyndat za pomocí horkého vzduchu z odpájecí stanice. Naštěstí se zdá, že přežil bez úhony.

 

 

 

Nedávno mi Ra z astro fóra vyrobil destičku s C-mount závitem, takže až bude trochu času, tak kameru zadělám do krabičky, přidělám destičku se závitem a kameru otestuji s optikou. Pro digitalizaci používám USB zařízení DVC100 od Pinnacle (poslední, které neposílá do PC MPEG), bohužel ale má rozlišení jen 720*576 místo 768*576.

 

  
Jsi návštěvník číslo [CNW:Counter]

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko