Fotoaparáty PDF Print E-mail

Fotoaparáty mám čtyři - Sigmu SD10, kterou fotím denní snímky. Sigma je taktéž velmi vhodná pro pořizování infračervených snímků - má UVIR filtr umístěný před zrcátkem a jde ho snadno vyndat po vyšroubování jednoho šroubku (je to vlastně něco jako clip filtr pro Canon). Jen pro zajímavost s filtrem Hoya R72 je možné za zataženého dne fotit na ISO 100, f/5,6 a čas 1/500s a používat autofokus :-)

Pak Canon EOS 350D, který je určen pro noční snímky a astrofoto. Tento aparát prodělal opraci, kdy byl vyjmut originální UVIR a AA filtr a nahrazen UVIR filtrem s lepší propustností v červené části spektra ATC-CL1 od firmy ATC. Navíc prodělal i další operaci, kdy bylo implantováno chlazení pomocí peltierova článku a amp-off modifikace pro odstranění luminiscence v pravé části snímku při dlouhých expozicích.

Pak přibyl FujiFilm S3Pro, který jsem již opravil a je určen pro noční focení, a Nikon F80, rozebraný na ND, a který skončil ve vitríně :-)

Zbylé dva aparáty jsou filmové - Praktica Super TL a Canon EOS IX, který je určen pro formát APS.

Ještě je třeba zmínit Canon EOS 300D, který jsem koupil s nefunkční závěrkou pro stavbu chlazené barevné astrokamery. Závěrku jsem opravil, ale funguje pouze jedna lamela, takže je možné používat pouze expoziční časy delší než synchročas, což ale pro astro účely vůbec nevadí. Foťák jsem rozebral a odpojil co se dalo, nicméně po každé expozici hlásí Err 99 a nevím zatím co s tím. Tak kdybyste někdo věděl, můžete mi napsat :-)

Nakonec ještě zbývá zmínit blesk Sigma EF-500DG Super, dva blesky Vivitar 550FD, rádiový odpalovač blesků se dvěma přijímači, difuzéry pro nasazení na blesk, ministativy pro blesky a odraznou a difúzní desku o průměru 110cm.

 
Jsi návštěvník číslo [CNW:Counter]

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko