Montáže PDF Print E-mail

Montáž mám v současné době jednu paralaktickou, a to H-EQ5 SynScan od firmy Synta, která zároveň vyrábí i dalekohledy značek Sky-Watcher a Celestron.

Jedná se o střední paralaktickou montáž, která je koncipováná primárně pro fotografování - má v sobě zabudované motory a poměrně přesné převody pro obě osy a od verze SynTrek má motory řízené mikroprocesory s mikrokrokováním (64 mikrokroků na jeden krok) a také vstup pro autoguider. Mikrokroky zároveň slouží coby počítadlo polohy os montáže - montáž nemá enkodéry a z toho vyplývá její velký proudový odběr (asi 1-1,5A při sledování oblohy a do 2A při plné rychlosti v obou osách).

Montáž jsem zakoupil ve verzi SynTrek, která má jednoduchý ovladač bez GOTO a za 3 měsíce jsem dokoupil GOTO ovladač SynScan. Ovladač mám modifikovaný pro použití s ovladači EQMOD (mám verzi ručního ovladače 2.x), které umožňují plné ovládání motorů montáže z PC přes sériovou linku (ale s TTL úrovněmi) bez jakékoliv účasti ručního ovladače.

 

Mám ještě i "azimutální montáž" - robustnější stativ Manfrotto 055PROB s třícestnou hlavou.

 
Jsi návštěvník číslo [CNW:Counter]

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko