Zdroje PDF Print E-mail

K napájení používám celou řadu různých zdrojů. Jedná se o klasické síťové zdroje (ať už spínané nebo s lineárním stabilizátorem) nebo o 12V napájecí zdroje. Např. měnič 12/230V s modifikovanou sinusovkou nebo zdroj pro notebook - měnič 12/12-20V.

 

Napájení montáže a ostatního příslušenství používám při výjezdech za tmou autobaterii a na kabelu je jistič s reverzně zapojenou diodou mezi kladným a záporným pólem za jističem (ochrana proti přepólování baterie a proti zkratu).

V současnosti stavím rozvodnou krabičku se dvěma autozásuvkami a měniči na 5, 9 a 12V. Všechny výstupy mají hlídané napětí mikroprocesorem (zároveň se zobrazuje na displeji 2x16 znaků s červeným inverzním podsvícením) a v případě poruchy dojde okamžitě k odpojení výstupu, aby nedošlo k poškození připojených zařízení.

 

Co se týká napájení Canonu 350D zvažoval jsem stavbu stabilizátoru ze 12V, ale nakonec jsem si postavil baterii z 12 LiIon článků s kapacitou jednoho asi 1,8Ah, které jsou zapojeny stejně jako původní dva články v originální baterii a tak je možné tuto baterii nabíjet originální nabíječkou Canon. Když jsem experimentoval, tak jsem nechal foťák exponovat snímky dokud do pojede. Po 15 hodinách napětí baterky pokleslo na 7,95V a testování jsem ukončil s tím, že baterie je plně dostačující (jednotlivé expozice byly 45 minutové).

 
Jsi návštěvník číslo [CNW:Counter]

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko